DE

<a href="http://www.freepik.com">Designed by vectorjuice / Freepik</a>
27 kwietnia 2023

Fabryki Motoryzacyjne w Polsce

Polska jest jednym z największych producentów samochodów w Europie i na świecie. W kraju znajduje się wiele fabryk motoryzacyjnych, w których produkowane są zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a także części samochodowe. Wśród największych fabryk motoryzacyjnych w Polsce warto wymienić:

 

 

  1. Volkswagen Group Polska – Września, Poznań, Polkowice - to jeden z najważniejszych graczy na krajowym rynku motoryzacyjnym. Fabryki produkują m.in. samochody marki Volkswagen Crafter, Caddy, T6, MAN TGE, Ford Transit Connect a także i silniki spalinowe.

 

  1. Toyota Motor Manufacturing Poland - to fabryka zlokalizowana w Jelczu-Laskowicach koło Wrocławia, gdzie produkowane są samochody marki Toyota, w tym popularne modele takie jak Corolla, Yaris, czy C-HR.

 

  1. Fiat Chrysler Automobiles Poland - to fabryka w Tychach, w której produkowane są m.in. samochody marki Fiat, Alfa Romeo i Lancia. Fabryka jest jednym z największych pracodawców w regionie i zatrudnia ponad 4 tysiące osób.

 

  1. Opel Manufacturing Poland - to fabryka w Gliwicach, gdzie produkowane są m.in. samochody marki Opel, w tym model Astra. Fabryka zatrudnia około 2 tysiące pracowników.

 

  1. Volvo Polska - to fabryka zlokalizowana w Tychach, gdzie produkowane są m.in. silniki, przekładnie, a także skrzynie biegów dla samochodów marki Volvo. Fabryka zatrudnia ponad 2 tysiące osób.

 

  1. Mercedes-Benz Manufacturing Poland - to fabryka w Jaworze koło Wrocławia, gdzie produkowane są m.in. silniki, skrzynie biegów i układy napędowe dla samochodów marki Mercedes-Benz.

 

 

 

Ponadto w Polsce działają również inne fabryki i zakłady produkcyjne, m.in. należące do koncernów Ford, General Motors, BMW, czy Nissan. Wiele z tych fabryk w ostatnich latach przeszło modernizacje i rozbudowy, co pozwoliło na zwiększenie produkcji i zatrudnienia.

 

 

Fabryki motoryzacyjne w Polsce są ważnym elementem gospodarki kraju i wpływają na rozwój innych branż, takich jak przemysł metalowy, elektroniczny czy logistyczny. Wiele z tych fabryk eksportuje swoje produkty do krajów Europy i świata, co przyczynia się do wzrostu polskiego eksportu i wzmacnia pozycję kraju na arenie międzynarodowej.

 

Adres:

Bóżnicza 15, lok. 6

61-751, Poznań         

+48 61 448 64 33

biuro@tdk-eng.pl

pn-pt 09:00 - 16:00

Wszystkie prawa zastrzeżone © TDK. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.