DE

<a href="http://www.freepik.com">Designed by vectorjuice / Freepik</a>
23 lutego 2024

Ewolucja ery elektrycznej w grupie Volkswagen

W ostatnich latach rewolucja w motoryzacji przyspieszyła, a wiodące marki, takie jak Volkswagen, przejęły inicjatywę, wprowadzając na rynek coraz więcej samochodów elektrycznych. Według najnowszych danych z 2023 roku, sprzedaż elektrycznych pojazdów marki Volkswagen wzrosła o imponujące 35%, osiągając liczbę 771,100 sztuk. To zjawisko nie jest przypadkowe, a ma na to wpływ szereg czynników, które skłaniają konsumentów do wyboru samochodów elektrycznych.

 

Wzrost świadomości na temat zmian klimatycznych i potrzeby ograniczenia emisji CO2 skłaniają ludzi do szukania bardziej ekologicznych alternatyw, takich jak samochody elektryczne. Jednak nie tylko aspekt środowiskowy ma znaczenie. Samochody elektryczne są coraz bardziej konkurencyjne niż tradycyjne pod względem kosztów eksploatacji, dzięki niższym kosztom utrzymania i ładowania. Dynamiczny rozwój technologii baterii sprawia, że samochody elektryczne oferują coraz większy zasięg jazdy i krótszy czas ładowania, eliminując obawy dotyczące zakresu i dostępności stacji ładowania.

 

Rządy i lokalne władze często oferują zachęty finansowe, takie jak ulgi podatkowe lub premie za zakup samochodów elektrycznych, co przyciąga konsumentów. Rozwój infrastruktury ładowania, w tym szybkich stacji ładowania, czyni korzystanie z samochodów elektrycznych bardziej wygodnym i dostępnym. Producenci samochodów elektrycznych coraz częściej stawiają na nowatorski design i wygląd, przyciągając klientów zainteresowanych nowoczesnością i prestiżem.  W 2023 roku rząd oferował m.in. ulgę podatkową, zwolnienia z opłaty skarbowej, obniżenie podatku akcyzowego lub inne formy ulg podatkowych.

 

„Elektryki” zyskują na uwadze także przez wprowadzanie ograniczeń wjazdu do centrów miast dla pojazdów spalinowych. Zakaz taki skłania kierowców do wyboru samochodów elektrycznych, a także wzrasta społeczna akceptacja i popularność tych pojazdów. Posiadanie samochodu elektrycznego staje się symbolem odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego stylu życia, co również przyciąga klientów. Samochody elektryczne oferują także zaawansowane funkcje i technologie, takie jak systemy autopilota czy interfejsy komunikacyjne, które przyciągają klientów zainteresowanych nowoczesnością i wygodą.

 

A co z przekonaniem, że samochody elektryczne są drogie? Zwiększająca się dostępność używanych samochodów elektrycznych sprawia, że ta opcja staje się bardziej atrakcyjna dla klientów poszukujących tańszych rozwiązań. Wreszcie, rosnąca liczba producentów oferujących samochody elektryczne zwiększa wybór dla klientów, zachęcając ich do przesiadki na ekologiczne rozwiązania.

 

W kontekście rankingu najchętniej kupowanych samochodów elektrycznych w 2023 roku, modele oferowane przez Volkswagen zajmują wysokie pozycje ze względu na ich innowacyjność, wydajność, dostępność i rosnące zaufanie konsumentów do marki. Jednak konkurencja w tym segmencie rynku stale rośnie, z innymi producentami oferującymi coraz bardziej atrakcyjne opcje, co zmusza Volkswagena do stałej innowacji i doskonalenia swoich produktów, aby utrzymać swoją pozycję na rynku samochodów elektrycznych.

 

I mimo tego, że w 2023 roku najczęściej sprzedawanym modelem samochodu elektrycznego był Tesla Model 3 konkurencja w segmencie „elektryków” jest mocna z 23 tyś Volkswagena ID.4/ID.5, Volkswagena ID.3 – 140 tyś sztuk czy Audi Q$ e-tron – 111 tyś szt. Tuż za podium znalazła się SKODA Enyaq.

 

Samochody elektryczne to już nie futurystyczna wizja, ale technologia, która zdobywa uznanie i popularność wśród konsumentów, a rok 2023 roku pokazał, że marki jak VW mogą odnotować sprzedażowy sukces. Cechy jak wysoka wydajność, zasięg jazdy, nowoczesne funkcjei relatywnie przystępna cena powodują, że będą zapewne zyskiwać coraz większą liczbę klientów, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Adres:

Bóżnicza 15, lok. 6

61-751, Poznań         

+48 61 448 64 33

biuro@tdk-eng.pl

pn-pt 09:00 - 16:00

Wszystkie prawa zastrzeżone © TDK. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.